10 már
KORONAVÍRUS PERCRŐL PERCRE
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk a koronavírushoz kapcsolódó egyetemi hírekről, tájékoztatásokról és felhívásokról.
06 már
Ülésezik a DE Járványügyi Munkacsoport
Az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében március 5-én megalakult DE Járványügyi Munkacsoport folyamatosan ülésezik a Debreceni Egyetemen. A szervezet az intézmény 40 ezres polgárságának és a város lakosságának védelme érdekében több intézkedést is hozott.
05 már
Koronavírus: a Debreceni Egyetem intézkedései
Megalakult a DE Járványügyi Munkacsoport az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében. A kockázatosnak ítélt területekre a dolgozók hivatalos utazásait felfüggesztették, az érintett területekről 3 héten belül visszaérkezett, valamint beteg hallgatóktól azt kérik,maradjanak otthon.
03 feb
Kézmosással a megelőzésért
Influenzajárvány van Magyarországon, és világszerte terjed az új koronavírus. A betegségek elkerülése érdekében sokat tehetünk az alapvető higiénés szabályok betartásával. Különösen fontos a gyakori, helyes kézmosás – hangsúlyozzák a Debreceni Egyetem szakemberei.
28 jan
Koronavírus: az egyetem felkészült
A korábbi jelentős járványokhoz hasonlóan ezúttal is a megelőzésre helyezi a hangsúlyt az intézmény, folyamatosan tartják a kapcsolatot az érintett országokból érkező hallgatókkal. A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben is megtették a szükséges óvintézkedéseket.