18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
17 már
Változás a fogorvosi ellátásban
A Debreceni Egyetem Fogorvosi Szolgálata a rendkívüli helyzet miatt arra kéri a betegeket, hogy kizárólag sürgős ellátást igénylő problémáikkal keressék fel őket, telefonos időpontegyeztetést követően.
17 már
Új rend az üzemorvosi ellátásban
Megváltozott az üzemorvosi rendelés módja a koronavírus-járvány miatt a Debreceni Egyetemen, ahol igyekeznek minimálisra csökkenteni az orvos-beteg találkozásokat.
14 már
Digitális oktatásra állnak át
Tájékoztató levelekben értesítették szombaton a Debreceni Egyetem diákjait, a szülőket és a pedagógusokat a hétfőtől érvényes új rendről, mely szerint március 16-tól nem lesz tantermi oktatás és a diákok nem mehetnek be az iskolákba.
KORONAVÍRUS PERCRŐL PERCRE
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk a koronavírushoz kapcsolódó egyetemi hírekről, tájékoztatásokról és felhívásokról.
Programváltozás!
A kormányzati operatív törzs ajánlását elfogadva a járvány terjedésének megelőzése, a hallgatók és dolgozók egészségi állapotának védelme érdekében több egyetemi rendezvény is elmarad.
Látogatási tilalom
Általános látogatási tilalom lépett életbe a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban az országos tisztifőorvos döntése nyomán.
06 már
Ülésezik a DE Járványügyi Munkacsoport
Az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében március 5-én megalakult DE Járványügyi Munkacsoport folyamatosan ülésezik a Debreceni Egyetemen. A szervezet az intézmény 40 ezres polgárságának és a város lakosságának védelme érdekében több intézkedést is hozott.
05 már
Koronavírus: a Debreceni Egyetem intézkedései
Megalakult a DE Járványügyi Munkacsoport az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében. A kockázatosnak ítélt területekre a dolgozók hivatalos utazásait felfüggesztették, az érintett területekről 3 héten belül visszaérkezett, valamint beteg hallgatóktól azt kérik,maradjanak otthon.
03 feb
Kézmosással a megelőzésért
Influenzajárvány van Magyarországon, és világszerte terjed az új koronavírus. A betegségek elkerülése érdekében sokat tehetünk az alapvető higiénés szabályok betartásával. Különösen fontos a gyakori, helyes kézmosás – hangsúlyozzák a Debreceni Egyetem szakemberei.