23 már
Elstartolt a Maradj Otthon! fesztivál
A Debreceni Egyetemhez kötődő Campus Fesztivál, valamint a Hall, a Lovarda és a Víztorony is csatlakozott a virtuális Maradj Otthon Fesztiválhoz. A fiataloknak így otthonukban sem kell lemondani a szórakozásról, mert a virtuális térben lesznek a koncertek, klipek, bejelentkezések.
20 már
Veszélyhelyzeti Alapot hozott létre a DE
A Debreceni Egyetem Szenátusa a héten elektronikus szavazáson döntött a koronavírus elleni hatékony fellépést biztosító Veszélyhelyzeti Alap létrehozásáról, melynek segítségével több száz millió forint áll rendelkezésre a rendkívüli járványügyi és ellátási kiadások finanszírozására.
19 már
Változások a betegellátásban
A járványügyi veszélyhelyzetben változik az egészségügyi ellátás a DE Klinikai Központban és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A betegek egészségének védelme és a járvány hatékony megelőzése miatt a halasztható beavatkozásokat és orvos-beteg találkozásokat minimálisra csökkentik.
19 már
A vírusnak nyomják a féket
A koronavírus terjedése miatt új betegellátási rendet vezettek be a Debreceni Egyetemen. A részletekről Berényi Ervin, a Klinikai Központ elnöke az Alföld Televízióban és a Debrecen Televízióban nyilatkozott. A professzor életmentő vészfékezéshez hasonlította a megelőző intézkedéseket.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
17 már
Új rend az üzemorvosi ellátásban
Megváltozott az üzemorvosi rendelés módja a koronavírus-járvány miatt a Debreceni Egyetemen, ahol igyekeznek minimálisra csökkenteni az orvos-beteg találkozásokat.
17 már
Változás a fogorvosi ellátásban
A Debreceni Egyetem Fogorvosi Szolgálata a rendkívüli helyzet miatt arra kéri a betegeket, hogy kizárólag sürgős ellátást igénylő problémáikkal keressék fel őket, telefonos időpontegyeztetést követően.
14 már
Digitális oktatásra állnak át
Tájékoztató levelekben értesítették szombaton a Debreceni Egyetem diákjait, a szülőket és a pedagógusokat a hétfőtől érvényes új rendről, mely szerint március 16-tól nem lesz tantermi oktatás és a diákok nem mehetnek be az iskolákba.
10 már
Programváltozás!
A kormányzati operatív törzs ajánlását elfogadva a járvány terjedésének megelőzése, a hallgatók és dolgozók egészségi állapotának védelme érdekében több egyetemi rendezvény is elmarad.
10 már
Látogatási tilalom
Általános látogatási tilalom lépett életbe a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban az országos tisztifőorvos döntése nyomán.