03 jan
Januári oltási akciók
Az eddigi akciók sikere és az omikron vírusvariáns magyarországi megjelenése miatt januárban több oltási akció lesz a kórházi oltópontokon és a járási székhelyek szakrendelőiben. A kijelölt napokon előzetes időpontfoglalás nélkül lehet kérni a koronavírus elleni vakcinát.
Második körös oltás a gyerekeknek
Kijelölte az 5-11 éves korosztály második körös, azaz ismétlő oltásának helyszínét a Debreceni Egyetem Klinikai Központja.
Változás az oltóponton
Az új év első munkanapjától változik a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában működő oltópont nyitva tartása.
Elkezdődött az 5-11 évesek oltása
Újabb mérföldkőhöz érkezett a magyar oltási folyamat: megkezdődött az 5-11 év közötti korosztály oltása - mondta György István államtitkár szerdán a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában, ahol két oltóhelyen várják a gyerekeket, előzetes regisztráció és időpontfoglalás után.
Felelősséggel egymásért
A Debreceni Egyetem a dolgozói és hallgatói átoltottságban, valamint a fertőzöttségi mutatók arányában is kiemelkedően jó helyzetben van egy november végi belső felmérés szerint. A dolgozók több mint 92 százaléka rendelkezik a koronavírus elleni oltással, sokan már a harmadik vakcinát is megkapták.
Folytatódik az oltási akcióhét
Meghosszabbították az oltási akcióhetet, így december 5-ig időpontfoglalás nélkül is kérhető a koronavírus elleni vakcina. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központjában az oltási akció első hetében több mint 21 ezren kapták meg a vakcinát, a legtöbben a harmadik dózist.
Oltási akcióhét a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja megnégyszerezi az oltóhelyek számát a hétfőn kezdődő oltási akcióhétre. November 22. és 28. között a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátó Központban időpontfoglalással és anélkül is várják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát.
Változás a csomagátvételben
A hozzátartozók visszajelzései alapján módosították a betegeknek küldött csomagok átvételi időpontját a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. Munkanapokon reggel 7-től délután 5 óráig veszik át a csomagokat az intézményben.
Gyermektüdőgyógyászok kongresszusa
A tapasztalatok szerint a járvány 4. hullámában sokkal több a koronavírusos gyerek, mint korábban. A gyermektüdőgyógyászok debreceni három napos konferenciájának is kiemelt témája a COVID-19, emellett a gyermekkori tüdőbetegségek legújabb kezelési lehetőségeiről tanácskoznak a szakemberek.
Új oltóhelyek a Klinikai Központban
November 11-től több új oltóhely működik a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában. Az oltóhelyek kialakítására azért volt szükség, mert egyre többen kérik a koronavírus elleni harmadik, emlékeztető védőoltást.